Powstaje największa fabryka leków onkologicznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

W Polfie Tarchomin powstaje największa fabryka leków onkologicznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jej moce produkcyjne to aż 6 mln ampułko-strzykawek rocznie. - informuje JARTOM Real Estate

Budowa dużego zakładu produkcji leków

Planowane jest, że pierwsze leki z nowej fabryki trafią na rynek już na przełomie lat 2024/2025. Zakład będzie produkować leki na ostrą białaczkę, raka piersi i szpiczaka mnogiego. Co roku z taśm produkcyjnych fabryki schodzić ma aż 6 mln ampułko-strzykawek, a dodatkowo tworzona jest równoległa linia, dzięki której będzie możliwość produkcji 20 mln fiołek rocznie. Cała inwestycja ma kosztować blisko 55 mln zł, a zakupione najnowocześniejsze roboty z Japonii umożliwią szybszą i bardziej precyzyjną produkcję. Produkowane leki będą spełniały najwyższe standardy światowe. W zakładzie ma zostać zatrudnionych około 100 osób o różnych kwalifikacjach. Polfę Tarchomin, działającą w branży farmaceutycznej, rząd dofinansował w grudniu 2019 roku kwotą 200 mln zł. Inwestycja w tę fabrykę ma pozwolić na zdobycie międzynarodowych rynków oraz dalszy rozwój polskiej farmacji.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate specjalizuje się w projektach trudnych, wymagających cierpliwości, wiedzy i zaangażowania. O rynku magazynowym wiemy wszystko lub prawie wszystko. Stworzymy dla Ciebie indywidualną, skuteczną strategię działania.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane