Pomorze w grze o kolejną fabrykę półprzewodników

Pomorze staje się coraz bardziej atrakcyjnym regionem dla inwestorów z branży półprzewodników. Organizacja Invest in Pomerania jako pierwsza w Polsce przystąpiła do SEMI, globalnego stowarzyszenia producentów chipów i elektroniki. - informuje JARTOM Real Estate

Pomorze zabiega o nową inwestycję w regionie

Dołączenie Invest in Pomerania do SEMI ma na celu przyciągnięcie inwestorów do regionu i uczynienie go częścią europejskiego łańcucha dostaw w produkcji półprzewodników. W okolicach Trójmiasta jest już gotowy teren pod potencjalną inwestycję. Kluczowymi odbiorcami półprzewodników z nowych fabryk byliby producenci smartfonów, komputerów i elektroniki przemysłowej, a także firmy z sektora data centre i motoryzacyjnego. Obecnie planowane są kolejne projekty inwestycyjne z branży półprzewodników, w tym również firm azjatyckich. Aglomeracja Trójmiasta ma ogromne szanse na pozyskanie takich inwestycji, ponieważ znajdują się tam aż 24 uczelnie wyższe. Ponadto teren pod potencjalną inwestycję jest świetnie zlokalizowany, w pobliżu węzła autostradowego i jedynie 25 minut jazdy samochodem od lotniska w Gdańsku. Obecnie produkcja półprzewodników jest skoncentrowana w kilku krajach, głównie na Tajwanie, w Korei Południowej, USA i Chinach. Jednak Unia Europejska konsekwentnie wdraża strategię przemysłową, która ma zmniejszyć zależność krajów europejskich od dostaw półprzewodników spoza kontynentu. KE uruchomiła pilotażowy system monitorowania łańcucha dostaw półprzewodników, który ma pomóc w ocenie ryzyka oraz szybkim reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Unia planuje zachęcać do nowych inwestycji w produkcję półprzewodników poprzez granty dla największych firm.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować najlepszą dla Twojej firmy ofertę hali pod magazynowanie lub produkcję. Oprócz staranności oferujemy skuteczność, elastyczność, sprawczość i 30-letnie doświadczenie na rynku magazynowym.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane