Polska zaangażowana w budowę zielonej strefy w Buczy

Polska, wraz z Japonią i Ukrainą pracują nad planami budowy zielonej strefy przemysłowej w Buczy, która miałaby zapewnić miastu niezależność energetyczną. Teren o powierzchni 3000 ha miałby zostać zagospodarowany zgodnie z projektem stworzonym przez polską firmę Hynfra, natomiast japońskie przedsiębiorstwo Tsubame zajęłoby się dostarczeniem technologii potrzebnej do produkcji magazynów energii z zielonego amoniaku – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa Zielonej Strefy Przemysłowej to kluczowy projekt

Wiadomo już, że Zielona Strefa Przemysłowa wytwarzałaby energię na potrzeby lokalnego zużycia. Amoniak oraz wodór otrzymywane są dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł, a następnie służą do produkcji paliwa i prądu. Warto podkreślić, że będzie to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie na terenie Ukrainy. Nie da się więc ukryć, że ma ono przyszłościowy charakter i może stanowić impuls oraz swego rodzaju wzór, dla kolejnych realizacji w pozostałych obszarach kraju. Czy rzeczywiście tak się stanie? Czas pokaże. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Transakcja zakupu lub wynajmu hali magazynowej, czy produkcyjnej jest bardzo skomplikowana i wymaga uzgodnienia dziesiątek, a może i setek spraw. Każda duża nieruchomość jest specyficzna. W JARTOM Real Estate opracowujemy indywidualny plan zakupu lub wynajmu dla każdego Klienta.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane