Polska unijnym liderem produkcji baterii do samochodów elektrycznych

2021-04-16
Polska unijnym liderem produkcji baterii do samochodów elektrycznych

Polska zajmuje pozycję europejskiego lidera w produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. - informuje JARTOM Real Estate.

Rekordowy rok dla polskich producentów baterii do samochodów elektrycznych

Z raportu brukselskiej organizacji pozarządowej Transport & Environment wynika, że Polska stała się niekwestionowanym liderem produkcji baterii litowo-jonowych. O tym doskonałym wyniku przesądziła nowoczesna fabryka LG Energy Solution znajdująca się pod Wrocławiem. Planowane uruchomienie większych mocy przerobowych do końca 2021 sprawi, że będzie to największa fabryka baterii na świecie osiągająca moc produkcyjną na poziomie 100 GWh rocznie. Wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na baterie litowo-jonowe będzie w kolejnych latach sukcesywnie wzrastać. Jest to związane z coraz większą popularnością, jaką cieszą się pojazdy elektryczne i hybrydowe oraz z programem Zielonego Ładu prowadzonym przez państwa Unii Europejskiej. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu , sprzedaży i budowy .


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU