Polska rewolucja e-mobility. W Pruszkowie powstanie GigafactoryX — nowoczesna, zautomatyzowana fabryka baterii

Duża inwestycja w Pruszkowie. Powstanie tam GigafactoryX, nowa fabryka produkująca duże baterie stosowane w magazynach energii i samochodach elektrycznych.- informuje JARTOM Real Estate

Pruszków stawia na e-mobilność - fabryka GigafactoryX już wkrótce

W Pruszkowie powstaje GigafactoryX, czyli w pełni zautomatyzowana fabryka produkcji ogromnych baterii wykorzystywanych w magazynach energii i samochodach elektrycznych. Jest to jeden z największych zakładów tego rodzaju w Europie. Fabryka będzie produkować potężne baterie ważące kilkaset kilogramów, które będą dostarczane do sektora e-mobility na całym świecie. Zakład, który otwarcie planowane ma na styczeń 2024 roku, będzie działał w oparciu o w pełni zautomatyzowaną linią produkcyjną, a także będzie posiadał zakład testowania baterii i centrum badawczo-rozwojowe. Docelowo fabryka będzie w stanie wyprodukować 16 tysięcy giga-baterii rocznie, co uczyni Polskę wiodącym dostawcą baterii dla branży e-mobility w Europie.

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli centrum magazynowe lub produkcyjne jest kluczowym obszarem działalności Twojej firmy to wykorzystaj nasze 30-letnie doświadczenie na tym rynku, aby wybrać optymalny nowy obiekt magazynowy lub produkcyjny. Wesprzemy Cię w Twoich planach biznesowych swoim zaangażowaniem, wiedzą i skutecznością.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane