Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych inwestuje w fabrykę banknotów

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych kupiła grunty pod budowę nowej fabryki banknotów. Teren, którego wartość wyniosła 143 miliony złotych, ma powierzchnię sięgającą 18 ha i nabyto go od Polfy Tarchomin – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa fabryki ważna ze strategicznego punktu widzenia

Skąd decyzja o takiej inwestycji? Głównym celem jest zyskanie pewności, że ilość gotówki znajdującej się w obiegu jest wystarczająca. Powszechność cyfrowego pieniądza ułatwiła nam życie, jednak rząd chce uniknąć problemów związanych z przerwami technicznymi banków i atakami hakerskimi, które mogłyby zachwiać płynnością finansową Polaków. Moce wytwórcze dotychczasowego obiektu nie mogły zostać zwiększone, gdyż jest to nieruchomość objęta ochroną konserwatora zabytków. Co za tym idzie, jego rozbudowa nie wchodziła w grę. Nowy zakład produkujący papier zabezpieczony pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych i zagwarantuje obywatelom dalszą możliwość korzystania z kilku rodzajów płatności.

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.

JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane