Politechnika Poznańska otworzyła Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych na terenie kampusu w Kąkolewie

Politechnika Poznańska otworzyła Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych. Obiekt znajduje się na terenie kampusu w Kąkolewie. - informuje JARTOM Real Estate

Inwestycja w innowacyjne technologie

Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych w Kąkolewie to nowoczesny kompleks badawczy, który umożliwi uczelni przeprowadzanie testów planetarnych pojazdów eksploracyjnych. Dzięki budowie nowoczesnej hali testowej o pow. 700 mkw oraz laboratoriom klimatycznego i mikrograwitacyjnego Politechnika Poznańska zyskała możliwość przeprowadzania badań w warunkach zbliżonych do tych, z jakimi pojazdy eksploracyjne mają do czynienia w kosmosie. Nowe centrum badawcze pozwoli więc na testowanie efektywności algorytmów sterowania, precyzji wykonywania zadań, a także bezpieczeństwa działania robotów. Inwestycja w ten nowoczesny obiekt sprawiła, że Politechnika Poznańska stała się jednym z wiodących ośrodków badawczych w Polsce w dziedzinie robotyki kosmicznej. Otwarcie obiektu to również kolejny krok w kierunku rozwoju badań kosmicznych w Polsce. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze badawczej naukowcy będą mieli możliwość realizacji ambitnych projektów związanych z eksploracją kosmosu. Ośrodek ten pozwoli na rozwój innowacyjnych technologii, które mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w przemyśle kosmicznym, ale także w innych dziedzinach życia.

Informacje o JARTOM Real Estate

Skorzystaj z doświadczenia i możliwości JARTOM Real Estate. Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszą powierzchnię magazynową dostępną na rynku. Oferta wolnych hal szybko się zmienia. Bądź pewny, że wybrałeś halę odpowiednią dla Ciebie i w najlepszej cenie dostępnej aktualnie na rynku.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane