Pod Warszawą powstaje kolejny zautomatyzowany magazyn Frisco

Frisco inwestuje w budowę zautomatyzowanego magazynu koło Warszawy, w którym zamówienia kompletowane są przez robota. - informuje JARTOM Real Estate

Nowoczesny magazyn wspierany przez roboty

Sklep internetowy Frisco wchodzący w skład Grupy Eurocash planuje budowę kolejnego, drugiego już zautomatyzowanego magazynu w okolicach Warszawy. To odpowiedź na rosnącą liczbę zamówień składanych przez Warszawiaków. Pierwszy zautomatyzowany magazyn Frisco otwarty został w 2019 r. w Klaudynie pod Warszawą. Jest to nowoczesny obiekt podzielony na kilka stref, m.in. strefę magazynowania, pakowania, czy strefy buforowe. Kompleks wyposażony jest w specjalnego robota, który zajmuje się obsługą strefy wysyłkowej i pakowaniem skrzynek z zamówieniami na wózek transportowy. Robot w ciągu godziny jest w stanie załadować aż 420 skrzynek. Umożliwia to szybki i łatwy załadunek, a także znacznie skraca czas kompletacji zamówienia. W nowym magazynie Frisco powstanie aż 48 tys. miejsc składowania. Dzięki temu możliwe będzie podwojenie skali działalności w Warszawie przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej wydajności procesów logistycznych.

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane