Poczta Polska inwestuje w nową sortownię paczek za 90 mln zł

Poczta Polska zainwestowała niemal 90 mln zł w nowoczesną sortownię paczek we Wrocławiu. Jest to największa inwestycja w historii spółki w automatyzację procesów logistycznych. - informuje JARTOM Real Estate

Inwestycja w logistykę Poczty Polskiej i optymalizacja kosztów

Celem projektu jest poprawa efektywności sieci logistycznej oraz optymalizacja kosztów związanych z obsługą przesyłek. Dzięki przeprowadzonej modernizacji sortowania paczek we Wrocławiu zyskała aż 17 dodatkowych bram kurierskich oraz zwiększyła powierzchnię operacyjną o 1500 m2. Sorter pozwoli na automatyczny odczyt krajowych etykiet adresowych, a także przesyłek międzynarodowych, które posiadają nieustandaryzowany układ etykiet. Innowacyjność rozwiązania pozwoli na szybką i płynną obsługę różnej wielkości przesyłek. W trzecim kwartale tego roku planowane jest zakończenie montażu kolejnych sorterów w obiektach logistycznych Poczty Polskiej w Lublinie i w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Wartość inwestycji w tych trzech sortowniach sięga 220 mln zł. Poczta Polska wykorzystuje inwestycje w sektorze usług kurierskich i paczkowych jako kluczowe narzędzie dla rozwoju spółki i sprostania wymaganiom rynku, na którym jest obecnie spora konkurencja.

Informacje o JARTOM Real Estate

Działamy w JARTOM Real Estate na terenie całego kraju. Główne ośrodki magazynowe to Warszawa, Łódź, Śląsk i Poznań. Magazyny położone są przy głównych arteriach komunikacyjnych, trasach szybkiego ruchu i przy autostradach.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane