Plany budowy kolejnych spalarni odpadów nabierają kształtów. Gdzie one powstaną?

Budowa spalarni odpadów cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród władz miast z różnych zakątków Polski. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem to efektywny sposób na ograniczenie liczby zanieczyszczeń w środowisku, a zarazem cieszenie się własnym źródłem energii cieplnej i elektrycznej – informuje JARTOM Real Estate.

Liczne dofinansowania i wielu chętnych

Realizowanie tego rodzaju inwestycji jest możliwe głównie dzięki dofinansowaniom udzielanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dziś wiadomo już, że środki otrzymały takie miasta jak między innymi: Koszalin, Kraków, Kraśnik, Tarnów, Suwałki oraz Siedlce. Wiele wniosków wciąż jest rozpatrywanych, niektóre natomiast odrzucono. Ich wartość wyniosła 10 mld zł, podczas gdy budżet programu to 3 mld zł. Warto podkreślić, że nie brakuje także przedsiębiorstw, które chciałyby zająć się budową spalarni. Recycling Park, Veolia Nowa Energia, CEMA Energy, czy Zakład Gospodarki Odpadami S.A. Bielsko – Biała to tylko niektóre z nich. Pozostaje z zaciekawieniem śledzić dalsze losy tego przyszłościowego projektu! 

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.    JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane