Plany budowy fabryki polskich samochodów elektrycznych nabierają kształtów

Budowa zakładu produkcyjnego, w którym będą powstawać polskie samochody elektryczne Izera to temat, który wywołuje ożywienie w kraju i nie tylko. Dziś plany związane z realizacją tej inwestycji są już bardziej szczegółowe, choć wiele kwestii wciąż pozostaje niewiadomą – informuje JARTOM Real Estate.

Fabryka powstanie w Jaworznie

Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej DK79, która łączy się z autostradą A4 i drogą ekspresową S1. Zaowocuje to usprawnieniem wielu procesów logistycznych oraz pozwoli cieszyć się płynnym, dobrze zoptymalizowanym transportem. Głównym celem przyświecającym ElectroMobility Poland jest stworzenie konkurencyjnego wozu, który będzie doskonałą alternatywą dla tych, jakie już znajdują się na rynku. Spółka zaznaczyła, że prace nie przebiegają tak szybko, jak wcześniej sądzono, między innymi z powodu niesprzyjających wydarzeń takich jak wybuch wojny w Ukrainie oraz pandemia koronawirusa. Aktualnie zawarto już umowę dzięki której wkrótce powstanie projekt budowlany fabryki. Wyłoniono dwa przedsiębiorstwa z branży inżynierii przemysłowej i budowlanej, z którymi nawiązano współpracę – to Prochem S.A. oraz firma należąca do Dürr Group. Pozostaje więc z zainteresowaniem śledzić dalsze losy tego projektu. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.  JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane