Pierwsza na świecie fabryka perowskitów została wybudowana we Wrocławiu

2021-11-12
Pierwsza na świecie fabryka perowskitów została wybudowana we Wrocławiu

We Wrocławiu rozpoczęła działalność pierwsza fabryka na świecie, która specjalizuje się w komercyjnej produkcji ogniw perowskitowych. Na czele przedsiębiorstwa o nazwie Saule Technologies stoi Olga Malinkiewic, która znajduje się w posiadaniu wielu patentów związanych z zastosowaniem perowskitów – informuje JARTOM Real Estate. 

Wrocławska fabryka jest innowacją na skalę światową 

Zakład produkcyjny posiada imponujące możliwości. W ciągu roku można wytworzyć w nim aż 40 tysięcy m2 ogniw. To dobra wiadomość, zważywszy na ich szerokie zastosowanie oraz rosnące zainteresowanie inwestorów. Perowskity z powodzeniem mogą posłużyć do produkcji ogniw fotowoltaicznych zastępując krzem. Pozwoli to na usprawnienie wielu procesów logistycznych i rozwój metod pozyskiwania energii zielonej. Plany przewidują budowę kolejnych fabryk, a chęć udziału w tego rodzaju projekcie wyrazili już Japończycy u których zapotrzebowanie na taką technologię jest bardzo duże. Dziś ogniwa perowskitowe są stosowane do fotowoltaiki umieszczanej na dachach budynków a także w niewielkich urządzeniach elektronicznych. A to dopiero początek!

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.JARTOM Real Estate ,Już 18 października 2022 odbędzie się III Konferencja JARTOM - Magazyny, Hale produkcyjne Logistyka

Chcesz zostać Prelegentem, Wystawcą, Partnerem lub Sponsorem Konferencji skontaktuj się z Moniką Stanik
 
 Zobacz dane kontaktowe do Moniki>>    
Monika Stanik 


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU