Philip Morris International zainwestuje 1 mld zł w nową fabrykę w Polsce

Amerykański gigant z branży tytoniowej chce zainwestować w naszym kraju. Firma zamierza wybudować nowoczesną fabrykę w Krakowie, na której budowę wyda aż 1 miliard zł. - informuje JARTOM Real Estate

Budowa fabryki wyrobów tytoniowych

Philip Morris International jest jednym z największych gigantów tytoniowych na świecie, od lat chętnie inwestującym w Polsce. Od 1996 roku firma zrealizowała w naszym kraju inwestycje na blisko 25,5 miliarda złotych. Nowa fabryka Philip Morris International powstanie w Krakowie i będzie dedykowana produkcji wkładów do urządzeń IQOS, na które obecnie jest ogromny popyt. Ponadto w związku z tą inwestycją, Philip Morris planuje wprowadzić na polski rynek najnowszą generację wkładów tytoniowych, dedykowanych do urządzeń IQOS Iluma, które umożliwiają podgrzewanie tytoniu bez jego spalania. Zastosowanie tej technologii sprawia, że urządzenia zasilane tymi wkładani nie generują dymu i popiołu. Philip Morris Polska jest największym producentem tytoniu w Polsce oraz jednym z głównych pracodawców, zatrudniającym około 7 000 pracowników na terenie kraju. Inwestycja w nową fabrykę wkładów tytoniowych w Krakowie przyniesie korzyści ekonomiczne oraz społeczne dla polskiego rynku pracy. Jest to kolejny przykład na to, że Polska jest atrakcyjnym miejscem dla inwestycji zagranicznych, a Philip Morris International wierzy w perspektywę i potencjał rozwoju polskiego rynku tytoniowego.

Informacje o JARTOM Real Estate

Oczekujesz indywidualnego podejścia? Szytej na miarę strategii działania? Tak właśnie działamy w JARTOM Real Estate. Tego nas nauczyło 30-letnie doświadczenie na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Wybierzemy dla Ciebie optymalną powierzchnię magazynową lub produkcyjną.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane