PGE Polska Grupa Energetyczna inwestuje w elektrownię szczytowo – pompową

PGE Polska Grupa Energetyczna wybuduje wartą 4 miliardy złotych elektrownię szczytowo – pompową, która przyspieszy proces transformacji energetycznej w kraju. W tym celu podpisano już umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz omówiono szczegóły projektu – informuje JARTOM Real Estate.

Magazyn energii powstanie do 2030 roku

ESP Młoty, bo taką nazwę nadano planowanemu magazynowi energii, będzie składał się z dwóch zbiorników wodnych. Przyniesie liczne korzyści gminie Bystrzyca Kłodzka, do której odprowadzane będą podatki. Zostaną również utworzone nowe miejsca pracy, które staną się impulsem dla lokalnej gospodarki. Dziś wiadomo już, że moc elektrowni wyniesie około 1050 MW i będzie to największa taka inwestycja w Polsce. Niewątpliwym atutem tego rodzaju obiektów jest ich długi czas eksploatacji. W Europie funkcjonuje ich już ponad 40, a liczba ta będzie rosła. Wszystko po to, by móc zapewnić sobie niezależność energetyczną i działać w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane