PGE Energia Ciepła inwestuje w rozbudowę na terenie elektrociepłowni w Rzeszowie

2022-07-07
PGE Energia Ciepła inwestuje w rozbudowę na terenie elektrociepłowni w Rzeszowie

Spółka PGE Energia Ciepła wybrała już wykonawcę odpowiedzialnego za zabudowę drugiej linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w elektrociepłowni położonej w Rzeszowie. Zadanie powierzono konsorcjum utworzonemu przez Termomeccanica Ecologia i PORR S.A., którego oferta została wyłoniona w publicznym przetargu – informuje JARTOM Real Estate.

Zabudowa linii technologicznej warta kilkaset milionów złotych

Wartość przedsięwzięcia wyceniono na ponad 362 miliony złotych. Warto podkreślić, że stanowi ono kontynuację poprzednich działań, które zaowocowały powstaniem pierwszej linii przetwarzania, która funkcjonuje od 2018 roku. Ten kolejny krok pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych i wzrost wydajności, którego efektem będzie możliwość przetwarzania nawet 180 000 ton odpadów w ciągu roku! Budynek główny zaprojektowano z myślą o dwóch liniach, dzięki czemu realizacja inwestycji powinna przebiegać bez zbędnych problemów. Dużym ułatwieniem stanie się wykorzystanie infrastruktury, która już znajduje się w obiekcie. W efekcie do mieszkańców Rzeszowa będą trafiały ciepło i energia elektryczna odzyskiwane z odpadów komunalnych, co przyniesie liczne korzyści dla środowiska naturalnego i nie tylko. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU