Orlen wybuduje pierwszą polską farmę wiatrową. Gdzie ona powstanie?

Orlen przygotowuje się do realizacji wyjątkowej inwestycji, którą jest budowa pierwszej polskiej farmy wiatrowej. Port instalacyjny powstanie na Bałtyku, a konkretniej w Świnoujściu i będzie posiadał moc o wysokości 1200 MW – informuje JARTOM Real Estate. 

Produkcja energii elektrycznej ruszy w 2026 roku

Prace nad przedsięwzięciem trwają w najlepsze. Uzyskano już pozwolenie środowiskowe na budowę terminala kontenerowego, a lądowa stacja elektroenergetyczna nabiera kształtów. W tym roku rozpocznie się instalacja fundamentów farmy. W przyszłym natomiast stanie na niej 76 turbin wiatrowych Vestas. Wartość całego projektu szacuje się na około 4,73 mld euro i już teraz wiele mówi się o tym, że będzie to spory impuls dla lokalnej gospodarki. Zostanie bowiem utworzonych aż 1000 nowych miejsc pracy. Port, któremu nadano nazwę Baltic Power, będzie wytwarzał energię, która zasili aż 1,5 miliona gospodarstw domowych. Co za tym idzie, jest to niezwykle istotny krok wpisujący się w realizowanie strategii mającej na celu transformację energetyczną w kraju.  

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane