Orlen inwestuje w rozbudowę magazynu gazu

Użytkowany przez Orlen podziemny magazyn gazu Wierzchowice zostanie rozbudowany, co zaowocuje zwiększeniem zdolności wytłaczania i zatłaczania. Pozwoli to również na usprawnienie wielu procesów logistycznych i podwyższenie poziomu bezpieczeństwa energetycznego państwa – informuje JARTOM Real Estate. 

Rozbudowa magazynu warta około 570 mln złotych 

Ta warta około 570 mln złotych inwestycja sprawi, że zdolności magazynowe PMG Wierzchowice wzrosną z 1,3 do 2,1 mld m3 gazu. To duża różnica, która robi wrażenie. Warto podkreślić, że wspomniany obiekt jest największym, który znajduje się w Polsce. Znajduje się na Dolnym Śląsku, a konkretniej, na terenie gmin Krośnice i Milicz. Gaz przechowuje się tam w sczerpanym złożu. W ramach prowadzonej rozbudowy zostaną wywiercone trzy otwory, a także zamontowane nowe zespoły sprężarek. Efekt? Moc zatłaczania wyższa o jedną trzecią, a zdolność odbioru o dwie trzecie. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane