Orlen Południe inwestuje w tłocznię oleju rzepakowego

Orlen Południe wybuduje w Kętrzynie tłocznię oleju rzepakowego, która w ciągu roku będzie w stanie przerobić 500 tysięcy ton rzepaku na 200 tysięcy ton oleju przeznaczonego do produkcji biopaliw. To inwestycja, która będzie stanowiła spory impuls dla krajowej gospodarki, gdyż w obiekcie zostaną utworzone nowe miejsca pracy i będzie on generował popyt na surowiec wytwarzany przez polskich rolników – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa tłoczni pochłonie kilkaset milionów złotych

Szacuje się, że realizacja tej inwestycji będzie kosztować około 850 milionów złotych. Budowa zakładu rozpocznie się w 2024 roku i dobiegnie końca w 2026 r. Cały kompleks zostanie zaprojektowany w taki sposób, by można było bez przeszkód przyjmować tam towar, poddawać go obróbce i magazynować. Na wykonawcę wybrano już konsorcjum firm AB Industry S.A. i Polimex Mostostal S.A. Lokalizacja tłoczni została starannie przemyślana. Zapewni znakomity dostęp do rzepaku, co pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób, więc na tym przedsięwzięciu skorzysta również rynek pracy. To kolejny, ważny krok na drodze do uzyskania niezależności energetycznej. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane