Olgrum buduje nowy zakład w powiecie olkuskim

Krakowski Park Technologiczny zyskał nowego inwestora, który planuje wybudować nowy zakład produkcyjny w miejscowości Bukowno w powiecie olkuskim. To firma Olgrum specjalizująca się w produkcji wyrobów gumowych. Przedsięwzięcie otrzyma od Krakowskiego Parku Technologicznego wsparcie w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.- informuje JARTOM Real Estate

Zwiększenie mocy produkcyjnych oraz wdrożenie innowacyjnych technologii produkcji

Firma Olgrum to działające od 1996 roku przedsiębiorstwo produkcyjne zajmujące się produkcją wyrobów gumowych takich jak produkty formowe oraz wałki i tuleje gumowe wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Producent posiada siedzibę w Gdańsku oraz prężnie działająca i rozwijającą się fabrykę w Olkuszu. Teraz firma zdecydowała się na powiększenie zaplecza produkcyjnego i budowę kolejnego zakładu w powiecie olkuskim. Nowa hala produkcyjna wraz z zapleczem technicznym i niezbędną infrastrukturą powstanie w miejscowości Bukowno, a jej budowa pochłonie około 12 mln zł. Dzięki nowej inwestycji producent będzie w stanie znacznie zwiększyć moce produkcyjne oraz wdrożyć do innowacyjne, zaawansowane technologie, pozwalające na produkcję wysokiej jakości wyrobów z krótkim terminem realizacji. Nowa inwestycja to również nowe miejsca pracy, co w ostatnim czasie jest szczególnie ważne dla powiatu olkuskiego. Otwarcie nowego zakładu po likwidacji kopalni "Olkusz – Pomorzany" pozwoli częściowo zrekompensować utracone stanowiska pracy i pobudzić rozwój gospodarczy w regionie.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane