Nowy zakład produkcji pianki poliuretanowej w gminie Lipno

W gminie Lipno rusza budowa nowego zakładu produkcji pianki poliuretanowej TB Foam Solutions, która niesie ze sobą wiele korzyści dla lokalnej społeczności. W fabryce powstaną nowe miejsca pracy dla mieszkańców gminy. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w gminie Lipno

Budowa zakładu TB Foam Solutions, będącego częścią Grupy EuroComfort, to ogromna inwestycja warta blisko 35,5 mln euro. Jest to największe przedsięwzięcie w historii firmy. Dzięki działalności zakładu w gminie Lipno, firma dostarczy piankę poliuretanową do spółek Euro-Comfort i Euroline działających na terenie gminy, co pozwoli zminimalizować szkodliwy dla środowiska transport. Obecnie pianka poliuretanowa codziennie dostarczana jest do zakładów spoza gminy. Lokalna produkcja pozwoli na redukcję ruch ulicznego oraz emisji CO2. Przewiduje się, że liczba ciężarówek dostarczających surowiec do fabryk zmniejszy się o około 9000 rocznie. Ponadto budowa fabryki w gminie Lipno stworzy nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu, zabezpieczając również istniejące miejsca pracy w spółkach EuroComfort i Euroline. Uruchomienie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na koniec 2025 roku.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate otrzymasz pełen pakiet usług na zamówienie, w zakresie najmu, zakupu lub budowy hal. W szczególności specjalizujemy się w halach magazynowych i produkcyjnych. Tu czekają na Ciebie potencjalne oszczędności, które uzyskasz dzięki naszemu doświadczeniu i naszym relacjom w świecie magazynowym.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane