Nowy zakład PepsiCo w Polsce oddany do użytku. Co będzie w nim produkowane?

Dobiegła końca budowa fabryki należącej do amerykańskiego koncernu, PepsiCo. Obiekt powstał nieopodal Wrocławia i jest największą tego rodzaju inwestycją marki na terenie całej Europy – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa zakładu inwestycją na imponującą skalę

Realizacja inwestycji zajęła niespełna dwa lata, a jej wartość przekroczyła miliard złotych. Dziś wiadomo już, że w zakładzie będą produkowane chipsy Frito Lay. Jego powstanie stanowi istotny impuls dla lokalnego rynku pracy i gospodarki. Zatrudnienie w placówce znajdzie około 450 osób, a okoliczni rolnicy będą mieli szansę na nawiązanie relacji biznesowych z koncernem. Ten poszukuje bowiem dostawców ziemniaków, owsa, mleka i wielu innych artykułów spożywczych. Otwarcie mówi się o tym, że fabryka będzie zrównoważona środowiskowo, a w ciągu najbliższych 12 lat zyska neutralność klimatyczną. W tym celu wdrożone zostaną nowoczesne i zaawansowane technologie, które cechuje wysoka skuteczność. Za budowę nieruchomości odpowiedzialna była firma Budimex. Warto podkreślić, że PepsiCo działa w Polsce już od 1991 r. i posiada zakłady w takich miejscowościach jak Tomaszów Mazowiecki, czy Michrów. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane