Nowy magazyn Sofidel w Ciechanowie: inwestycja pełna rozwiązań z dziedziny automatyzacji i bezpieczeństwa

Wiodąca firma powiązana z przemysłem papierniczym, Sofidel, niedawno otworzyła nowy, wysoce zautomatyzowany magazyn w swoim zakładzie produkcyjnym w Ciechanowie. Inwestycja ta jest kolejnym krokiem Sofidel w rozwoju swojej działalności w Europie. Inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia wydajności i poprawy standardów bezpieczeństwa w procesie dystrybucji produktów Sofidel. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w Ciechanowie

Sofidel specjalizuje się w produkcji papieru higienicznego do użytku domowego i jest znana na całym świecie, zwłaszcza w Europie, dzięki marce Regina. Nowy magazyn firmy w Ciechanowie liczy 11 tys. mkw. powierzchni i ma zdolność obsłużenia aż 32 tys. palet. Obiekt wybudowany został z myślą o zapewnieniu dużej wydajności i najwyższych standardów bezpieczeństwa. Nowy magazyn jest wysoce zautomatyzowany. Palety składowane są na powierzchni 8,5 tys. mkw. rozmieszczonej na ośmiu piętrach. Ich obsługą zarządza sześć wózków widłowych sterowanych laserowo bez udziału operatora. Dodatkowo autonomiczne wózki przenoszące palety wyrobu gotowego poruszają się w wyznaczonym module magazynowym. Dzięki temu rozwiązaniu firma oszczędza nawet 40% powierzchni do przechowywania. Magazyn w Ciechanowie cechuje się również wysokimi standardami bezpieczeństwa. Pracownicy i maszyny operują na oddzielnych obszarach, co eliminuje ryzyko kontaktu między nimi. Ten nowy magazyn wymaga od pracowników odmiennego profilu umiejętności. Zamiast ręcznego przenoszenia towarów za pomocą wózków widłowych, muszą oni nadzorować i kontrolować zautomatyzowane maszyny. Dlatego też firma Sofidel zorganizowała szkolenia dla pracowników zakładu w Ciechanowie, aby mogli przejść na bardziej zaawansowane funkcje i zarządzać bardziej złożonymi procesami.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate specjalizuje się w projektach trudnych, wymagających cierpliwości, wiedzy i zaangażowania. O rynku magazynowym wiemy wszystko lub prawie wszystko. Stworzymy dla Ciebie indywidualną, skuteczną strategię działania.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane