Nowo wybudowana fabryka Umicore będzie korzystać wyłącznie z energii odnawialnej

2021-07-29
Nowo wybudowana fabryka Umicore będzie korzystać wyłącznie z energii odnawialnej

Firma Umicore, która inwestuje w budowę fabryki elementów do akumulatorów w pojazdach elektrycznych, podpisała umowę z ENGIE. Szczegółowo reguluje ona warunki współpracy, której rezultatem będzie korzystanie przez Umicore wyłącznie z tak zwanej energii zielonej, czyli odnawialnej – informuje JARTOM Real Estate.

Fabryka przyjazna środowisku

Zlokalizowana w Nysie fabryka Umicore będzie pierwszą na terenie Europy inwestycją specjalizującą się w wytwarzaniu materiałów katodowych wchodzących w skład akumulatorów wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych. Nie dziwi więc, że przedsiębiorstwo jest otwarte na inwestowanie w technologie przyszłości. Nawiązanie relacji biznesowych z ENGIE sprawi, że zakład otrzyma stały dostęp do energii elektrycznej pochodzącej z farmy wiatrowej w Pągowie. Ten krok został starannie przemyślany i jest częścią realizowanej strategii, której celem jest uzyskanie neutralności węglowej do 2035 roku. Warto podkreślić, że obiekt będzie zasilany w stu procentach energią zieloną, co pomoże marce w kreowaniu wizerunku firmy ceniącej zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście do biznesu. Zgodnie z przyjętymi planami, procesy produkcyjne zostaną uruchomione w fabryce jeszcze przed końcem bieżącego roku. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU