Nowa spółka motoryzacyjna w Polsce. Co to oznacza dla krajowego przemysłu?

2022-01-31
Nowa spółka motoryzacyjna w Polsce. Co to oznacza dla krajowego przemysłu?

Zakłady Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland zdecydowały się zawiązać nową spółkę w ramach koncernu Stellantis. Jak decyzja ta wpłynie na polski przemysł i jakie zmiany czekają gliwicką fabrykę Opla? - informuje JARTOM Real Estate

Zmiany w gliwickiej fabryce Opla

Nowa spółka motoryzacyjna już w Polsce. Na mocy umowy zawartej pomiędzy Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland zawiązana została nowa spółka Stellantis Gliwice, która zajmować się będzie produkcją samochodów dostawczych i silników. Decyzja ta będzie miała ogromny wpływ na gliwicki zakład Opla, który od 23 lat produkuje wyłącznie samochody osobowe. Teraz w gliwickim Oplu produkowane będą również samochody dostawcze reprezentowane przez różne marki koncernu Stellantis. Zakład został przystosowany do poszerzenia produkcji i zmiany jej struktury. Testowa produkcja ruszyła już w sierpniu 2021 roku, natomiast oficjalne rozpoczęcie produkcji dostawczaków ruszy w kwietniu 2022 roku. 
Należy zaznaczyć, że spółka Stellantis Gliwice to nie tylko produkcja samochodów dostawczych, ale również fabryka silników benzynowych Pure Tech w Tychach i tyskie Centrum Usług Wspólnych. W ramach spółki zatrudnionych jest obecnie 1,8 tys. osób, jednak w miarę rozwoju jej działalności planowane jest znaczne zwiększenie zatrudnienia - nawet do 2,4 tys. osób.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate otrzymasz pełen pakiet usług na zamówienie, w zakresie najmu, zakupu lub budowy hal. W szczególności specjalizujemy się w halach magazynowych i produkcyjnych. Tu czekają na Ciebie potencjalne oszczędności, które uzyskasz dzięki naszemu doświadczeniu i naszym relacjom w świecie magazynowym.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU