Niemiecki gigant inwestuje w Polsce. Mercedes-Benz wybuduje fabrykę w Jaworze

Mercedes-Benz intensywnie przygotowuje się do budowy fabryki w Polsce. W tym celu zakupił już od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej grunty, na których powstanie nieruchomość – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa zakładu będzie kosztować ponad 1 mld euro

Wiadomo już, że zakład, jako pierwszy w Europie, będzie specjalizował się wyłącznie w wytwarzaniu elektrycznych i lekkich samochodów dostawczych na platformie VAN.EA. To bardzo ważny krok dla marki, która dynamicznie się rozwija, kładąc nacisk na elektromobilność. W placówce zostanie utworzonych aż 1500 nowych stanowisk, co będzie stanowiło istotny impuls dla lokalnego rynku pracy. Oferta będzie skierowana dla wyspecjalizowanych ekspertów z branży automotive. Warto podkreślić, że to przedsięwzięcie stanowi owoc wieloletniej i pełnej sukcesów współpracy niemieckiego giganta i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu marka może czerpać korzyści z działalności w środowisku sprzyjającym biznesowi, a region – rozkwitać gospodarczo.  

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate realizujemy projekty od A do Z rozpoczynając od przeglądu rynku magazynowego, poprzez pełen proces negocjacji, a kończąc na współpracy wieloletniej w zakresie zapotrzebowania Klienta na powierzchnię magazynową i produkcyjną.
Nasi specjalistyczni doradcy ds. powierzchni magazynowych wesprą Cię w Twoich planach biznesowych. Centra logistyczne, samodzielne obiekty, najem, zakup, budowa to wszystko oferujemy w jednym miejscu. Wdrożymy strategię przygotowaną specjalnie dla Ciebie.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane