Nie tylko Izera? Czy w Jaworzni powstanie druga fabryka automotive specjalizująca się w produkcji baterii do samochodów elektrycznych?

Dyskusja na temat przyszłości spółki ElectroMobility Poland oraz polskiej marki samochodów elektrycznych Izera nabiera tempa. Co więcej, wygląda na to, że ważą się nie tylko losy fabryki Izery, ale również innego zakładu, który planuje wybudować u nas chiński gigant motoryzacyjny. - informuje JARTOM Real Estate

Budowa fabryki baterii do samochodów elektrycznych

Chiński gigant motoryzacyjny Geely proponuje budowę nowoczesnej fabryki, która miałaby produkować baterie i układy napędowe do aut elektrycznych. Fabryka powstałaby w Jaworznie, czyli tam, gdzie planowana jest budowa fabryki polskiego samochodu elektrycznego Izera. Inwestycja chińskiego producenta Geely budzi wiele emocji. Zwolennicy argumentują, że byłoby to korzystne zarówno dla Polski, jak i dla samej spółki ElectroMobility Poland. Z kolei krytycy pomysłu obawiają się, że chiński gigant motoryzacyjny korzystałby z korzyści, które wynikają z unikania europejskich ceł i wykorzystywania taniej siły roboczej. Geely Chińscy producenci motoryzacyjni widzą w Europie nowy rynek i stawiają na inwestycje, które pozwolą im konkurować z europejskimi producentami. Propozycja budowy fabryki akumulatorów do samochodów elektrycznych w Polsce może być kolejnym krokiem w tym kierunku.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane