Największe kontenerowce na świecie

Transport morski odgrywa dziś ogromną rolę w prowadzeniu działalności gospodarczych. Nie tylko otwiera drogę do rynków międzynarodowych ale także pozwala usprawnić wiele procesów logistycznych – informuje JARTOM Real Estate.

Kontenerowce o imponujących rozmiarach istotnym elementem światowej logistyki

Kontenerowce, czyli statki zaprojektowane z myślą o przewożeniu kontenerów wypełnionych rozmaitymi towarami, to nieodłączna część transportu morskiego. Zanim znajdujące się na nich produkty trafią do magazynów, pokonują morza i oceany. Im większa powierzchnia kontenerowca, tym lepiej. Aktualnie tytuł największego z nich przypada Ever Ace należącemu do Evergreen, który posiada niemalże 400 metrów długości i zdolność pomieszczenia prawie 24 000 kontenerów. Tuż za nim w zestawieniu znajdują się statki, którymi dysponuje HMM i które posiadają tę samą długość lecz nieco mniejszą pojemność. To między innymi: HMM Algeciras, HMM Copenhagen czy HMM Hamburg i HMM Gdańsk. Wyjątkowo dużymi kontenerowcami mogą pochwalić się również: szwajcarski operator MSC (MSC Samar, MSC Leni, MSC Mia), francuski CMA CGM (CMA CGM Palais Royal, CMA CGM Tivoli), OOCL z Hong Kongu (OOCL Hong Kong, OOCL Germany) oraz chińskie COSCO (COSCO Shipping Universe, COSCO Shipping Galaxy). Warto podkreślić, że nowe kontenerowce wciąż powstają, niewykluczone więc, że w rankingu pojawią się zmiany. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane