Największa inwestycja w historii Orlenu? Zapadła decyzja o budowie kompleksu Olefin III

2021-07-16
Największa inwestycja w historii Orlenu? Zapadła decyzja o budowie kompleksu Olefin III

PKN Orlen oficjalnie podpisał umowę, która umożliwi wybudowanie kompleksu Olefin III, a tym samym zrealizowanie jednej z największych inwestycji petrochemicznych na terenie Europy. Szacuje się, że przedsięwzięcie będzie się wiązało z kosztami rzędu 13,5 miliarda złotych, a prace dobiegną końca w 2024 roku – informuje JARTOM Real Estate.

Spółka Orlen Olefiny odpowiedzialna za budowę Olefin

Za nadzór nad realizacją inwestycji odpowiedzialna będzie specjalnie utworzona spółka, Orlen Olefiny. Budowa hal nowoczesnej petrochemii zaowocuje usprawnieniem procesów logistycznych, zbilansowaniem importu oraz uniezależnieniem się od zewnętrznych dostawców i stabilizacją cen. To przedsięwzięcie, które przyniesie zyski krajowej gospodarce, gdyż będzie generowało przychody z podatków na poziomie 165 milionów złotych. Przy pracach budowlanych i wykończeniowych zatrudnienie znajdzie około 10 tysięcy osób, co stanowi zauważalny impuls w kontekście walki z bezrobociem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, kompleks rozpocznie swoją działalność już w 2025 roku. Biorąc pod uwagę strategię dynamicznego rozwoju, którą kieruje się PKN Orlen, nie będzie to ostatnie słowo jeśli chodzi o inwestycje. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU