Na Dolnym Śląsku zostanie wybudowana imponująca elektrownia szczytowo – pompowa

Trwają rozmowy na temat szczegółów związanych z budową wartej 4 miliardy złotych elektrowni szczytowo – pompowej. Projekt, nad którym pracuje PGE Polska Grupa Energetyczna wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej znacząco ułatwi przeprowadzenie transformacji energetycznej w kraju – informuje JARTOM Real Estate. 

Magazyn energii, który przyniesie wiele korzyści

Elektrowni nadano nazwę „Młoty” i będzie to drugi pod względem wielkości kompleks tego rodzaju zlokalizowany w Polsce. Szacuje się, że jej moc przekroczy 750 MW, a pojemność – 3,5 GWe. Oddanie jej do użytku zaowocuje usprawnieniem wielu procesów logistycznych i pozwoli cieszyć się znakomitą alternatywą, przydatną zwłaszcza podczas ewentualnych braków zasilania pozyskiwanego z innych źródeł. Co obecnie wiadomo na temat tej inwestycji? Zbudowane zostaną dwa zbiorniki wodne, które będą także pełniły rolę zabezpieczenia przeciwpowodziowego w gminie Bystrzyca Kłodzka. Z pewnością staną się kluczowym magazynem energii, który wpisuje się w charakter proekologicznych zmian wdrażanych na całym świecie. Przyjęty harmonogram przewiduje zakończenie prac w 2030 roku. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane