Modernizacja nalewaków i budowa nowych magazynów w bazie PERN w Dębogórzu

Przedsiębiorstwo PERN, zajmujące się dystrybucją paliw w Polsce, przeprowadziło modernizację nalewaków dla cystern drogowych w bazie paliw w Dębogórzu. - informuje JARTOM Real Estate

Inwestycje PERN w Dębogórzu

Nowe nalewaki umożliwiają dozowanie biokomponentów, co stanowi odpowiedź na Narodowy Cel Wskaźnikowy (NCW), określający minimalny udział paliw odnawialnych w transporcie. Aby sprostać temu wymogowi, przedsiębiorstwa muszą korzystać z biododatków. Z tego względu PERN zainstalował na dwóch stanowiskach nalewczych nowe urządzenia do dozowania estrów, umożliwiające bezproblemowe dodawanie biokomponentów do cystern. Modernizacja bazy PERN w Dębogórzu obejmowała również automatyzację procesu załadunku, co przyczyniło się do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa operacji. Cała inwestycja kosztowała około 6 mln złotych. W ramach dalszego rozwoju infrastruktury bazowej PERN planuje również budowę trzech nowych zbiorników na biokomponenty o pojemności 100 m3 każdy. Po zakończeniu inwestycji pojemność magazynowa bazy zostanie zwiększona o 60%, co przyczyni się do możliwości składowania większej ilości estrów. Nowe zbiorniki mają zostać oddane do użytku pod koniec bieżącego roku. W ostatnim czasie baza paliw w Dębogórzu zyskała również dwa nowe zbiorniki na olej napędowy, o łącznej pojemności 64 tys. m3. Aby jeszcze bardziej usprawnić proces transportu paliw, planowane jest także pogłębienie toru podejściowego do stanowiska przeładunku w Porcie Gdynia oraz rozbudowa infrastruktury kolejowej.

Informacje o JARTOM Real Estate

Przeprowadzimy dla Ciebie analizę rynku magazynowego. Poznasz dostępne powierzchnie, realne ceny i czynsze transakcyjne. W JARTOM Real Estate uzyskasz najlepsze stawki. Naszym celem jest wzrost Twoich zysków i obniżenie Twoich kosztów związanych z logistyką i korzystaniem z nieruchomości magazynowyc lub produkcyjnych.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane