Ministerstwo Cyfryzacji informuje o wsparciu dla Intela

Jedna z największych inwestycji technologicznych w historii Polski, czyli fabryka Intela, otrzyma wsparcie z Ministerstwa Cyfryzacji. Środki będą musiałby być zatwierdzone przez Komisję Europejską. - informuje JARTOM Real Estate

Fabryka Intela pod Wrocławiem

Fabryka Intela w Polsce to jeden z największych projektów inwestycyjnych w historii naszego kraju. Planowana budowa fabryki półprzewodników w gminie Miękinia pod Wrocławiem budzi ogromne nadzieje na rozwój cyfrowej gospodarki oraz przyciągnięcie nowych inwestorów do Polski. Niedawno Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, iż zamierza udzielić pomocy publicznej firmie Intel. To niezwykle ważny krok, który może pomóc w realizacji tego przełomowego projektu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że planowana pomoc publiczna dla Intela będzie mogła być wypłacona wyłącznie po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską. Wszelkie procedury dotyczące udzielenia pomocy przez ministerstwo muszą przejść drogę formalną i uzyskać akceptację organu unijnego. Fabryka półprzewodników Intela w gminie Miękinia pod Wrocławiem to nie tylko ogromna inwestycja technologiczna, ale również szansa na rozwój polskiej nauki, technologii i gospodarki. Nowy rząd ma zamiar renegocjować umowę z firmą, aby doprowadzić do jeszcze większych inwestycji na rzecz naszego kraju.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane