Mercedes otrzymał wsparcie od polskiego rządu na budowę fabryki samochodów elektrycznych w Jaworze

Mercedes otrzymał grant od polskiego rządu na budowę nowego zakładu w Jaworze. To kolejny krok milowy w drodze do elektromobilności. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa fabryka pojazdów elektrycznych w Polsce

Niemiecki gigant motoryzacyjny Mercedes otrzymał od polskiego rządu ponad 18 mln euro pomocy publicznej na budowę fabryki elektrycznych samochodów dostawczych w Jaworze. Będzie to pierwsza na świecie fabryka Mercedesa, z której wyjadą wyłącznie samochody elektryczne. Nowa fabryka powstanie naprzeciwko działającej w Jaworze fabryki silników i akumulatorów Mercedes. Szacuje się, że całkowity koszt budowy nowego zakładu wyniesie aż 1,3 mld euro. Pomoc udzielona przez polski rząd powoduje, że Mercedes w ciągu 5 lat od realizacji inwestycji będzie musiał ponieść koszty na współpracę z uczelniami wyższymi o wartości przynajmniej 15 proc. przyznanego grantu. Budowa nowej fabryki ma ruszyć już w przyszłym roku, a planowane oddanie obiektu do użytku zapowiedziane do roku 2027. Warto wspomnieć, ze poza olbrzymimi nakładami przewidzianymi na realizację inwestycji, imponująca jest również liczba nowych miejsc pracy, jakie zapewni fabryka. Mercedes zapowiada, że w zakładzie znajdzie pracę aż 2,5 tys. osób.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane