Lear Corporation kupuje zakład produkcyjny Interior Comfort Systems od Kongsberg Automotive

2021-11-23
Lear Corporation kupuje zakład produkcyjny Interior Comfort Systems od Kongsberg Automotive

Firma Kongsberg Automotive podjęła decyzję o sprzedaży zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Pruszkowie. Obiekt, na mocy zawartej już umowy, nabyło przedsiębiorstwo Lear Corporation specjalizujące się w wytwarzaniu siedzeń samochodowych i systemów elektronicznych oraz elektrycznych – informuje JARTOM Real Estate. 

Zakład produkcyjny i dodatkowe aktywa sposobem na generowanie większych zysków

W ramach transakcji opiewającej na 175 milionów Euro, Lear Corporation nie tylko wejdzie w posiadanie fabryki w Pruszkowie ale przejmie jednostkę biznesową Interior Comfort Systems. Do swojej dyspozycji otrzyma niemal cztery tysiące pracowników i zaplecze produkcyjne oraz inne aktywa. Firma do tej pory dysponowała już sześcioma zakładami oraz dwoma centrami rozwojowymi. Ta inwestycja pozwoli na zwiększenie mocy wytwórczych, usprawnienie wielu procesów logistycznych i dalszą ekspansję rynku. Z kolei Kongsberg Automotive skoncentruje się na fabrykach w Koluszkach i Brześciu Kujawskim, zajmując się ich rozwojem oraz utrzymaniem zadowalającego poziomu rentowności. Warto podkreślić, że Kongsberg Automotive i Lear Corporation to wieloletni partnerzy biznesowi. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU