Kto wybuduje fabrykę Izery? Znamy już wykonawcę!

Rozstrzygnięto przetarg, który miał za zadanie wyłonienie firmy odpowiedzialnej za budowę fabryki Izery, w której będą powstawały samochody elektryczne. Wykonawcą została spółka Mirbud, która może pochwalić się ponad trzydziestoletnim doświadczeniem oraz wieloma zrealizowanymi projektami, które sprawiły, że jest uznawana za jednego z liderów polskiej branży budowlanej – informuje JARTOM Real Estate.

Fabryka powstanie w Jaworznie

Zakład powstanie w Jaworznie i rozpocznie działalność w połowie 2026 roku. Szacuje się, że jego moce wytwórcze pozwolą na produkowanie 150 000 samochodów elektrycznych rocznie. To liczba, która robi wrażenie i pozwala z optymizmem i ekscytacją patrzeć w przyszłość. Przedstawiciele Mirbud i ElectroMobility Poland podpisali już list intencyjny. Po uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych zostanie jeszcze zawarta odrębna umowa o generalne wykonawstwo inwestycji. Całe przedsięwzięcie nabrało tempa i wszystko wskazuje na to, że otwarcie fabryki coraz bliżej. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane