Kryzys energetyczny w Chinach

2021-11-02
Kryzys energetyczny w Chinach

Energetyczna gospodarka w Chinach wciąż opiera się na węglu. Niewystarczające wydobycie surowca oraz rosnące ceny tego, który kraj importuje, przekładają się na poważne niedobory skutkujące zawieszeniem pracy przez około 100 zakładów produkcyjnych – informuje JARTOM Real Estate.

Fabryki wstrzymują działalność, a ceny wędrują w górę

Kryzys najbardziej uderzył w fabryki z sektora źródeł energii odnawialnej pozyskiwanej z promieni słonecznych. Szacuje się, że ceny krzemu fotowoltaicznego wzrosły niemal o 300%. Stało się to zaledwie w ciągu kilku miesięcy po tym, jak jedna z chińskich prowincji ograniczyła produkcję z uwagi na niedobory energetyczne. Rząd nakazał producentom krzemu znaczące ograniczenie produkcji, a niekiedy całkowite jej zawieszenie. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że ta sytuacja wpłynie na kolejną podwyżkę cen modułów słonecznych. Ich koszt wyraźnie i systematycznie rośnie już od ubiegłego roku, co nie nastraja pozytywnie i przyczynia się do budowania nerwowej atmosfery na rynku. Czy istnieje szansa na rozwiązanie problemu? Pozostaje obserwować dalszy rozwój wypadków. 

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate doradzamy jak znaleźć odpowiednie hale i nowe magazyny pod konkretną działalność i lokalizacje. Pomagamy także w finalizacji transakcji. Posiadamy bogatą bazę powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych do wynajęcia lub na sprzedaż. W ofercie także chłodnie i grunty.JARTOM Real Estate ,Już 18 października 2022 odbędzie się III Konferencja JARTOM - Magazyny, Hale produkcyjne Logistyka

Chcesz zostać Prelegentem, Wystawcą, Partnerem lub Sponsorem Konferencji skontaktuj się z Moniką Stanik
 
 Zobacz dane kontaktowe do Moniki>>    
Monika Stanik 


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU