Kraśnik – trwają przygotowania do budowy fabryki nanopowłok oraz farmy fotowoltaicznej

2022-09-21
Kraśnik – trwają przygotowania do budowy fabryki nanopowłok oraz farmy fotowoltaicznej

W Kraśniku trwają przygotowania do realizacji inwestycji o przyszłościowym charakterze, która obejmie budowę zakładu produkującego nanopowłoki oraz powstanie farmy fotowoltaicznej o mocy z zakresu 300 do 500 MW. Przedsięwzięciu nadano nazwę GreenZero Park i szacuje się, że jego wartość wyniesie 5 miliardów złotych – informuje JARTOM Real Estate. 

Wybudowana fabryka ułatwi transformację energetyczną

Aktualnie trwają prace mające na celu pozyskanie terenów, na których zostanie wzniesiony park. Już teraz wiadomo, że będzie to kilkadziesiąt hektarów zlokalizowanych między fabryką łożysk tocznych a specjalną strefą ekonomiczną funkcjonującą w Kraśniku. W projekt zaangażowani są lokalni samorządowcy, przedstawiciele Politechniki Lubelskiej oraz główny inwestor. Nowy zakład produkcyjny oraz farma fotowoltaiczna nie tylko usprawnią wiele procesów logistycznych związanych z transformacją energetyczną ale również staną się impulsem dla rynku pracy. Wstępnie zadeklarowano już zatrudnienie około 500 osób zaznaczając, że z biegiem czasu liczba ta prawdopodobnie wzrośnie. Zgodnie z przewidywaniami, to nowatorskie przedsięwzięcie powinno ruszyć w ciągu najbliższych trzech, maksymalnie czterech lat.  

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU