Krakowska spalarnia odpadów zostanie rozbudowana

To już oficjalne – krakowski Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów zostanie rozbudowany i powiększy się o Zakład Odzysku Energii. Realizacja tej istotnej inwestycji będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które przekroczyło 272 miliony złotych – informuje JARTOM Real Estate.

Rozbudowa spalarni częścią procesu transformacji energetycznej 

Kryzys energetyczny stał się ważnym impulsem dla samorządów, które dokładają wszelkich starań ku temu, by uniezależnić się od dużych, gazowych źródeł energii i ciepła. W wyniku zaplanowanej rozbudowy spalarnia będzie w stanie działać na szerszą skalę. Moce przerobowe wzrosną z 245 tys. ton odpadów, aż do 345 tys. ton. Przyniesie to liczne korzyści mieszkańcom Krakowa oraz samemu obiektowi, który będzie w stanie utrzymać ciągłość działania w trakcie postojów pozostałych dwóch linii termicznego przekształcania odpadów. Jakość powietrza także ulegnie poprawie. Warto podkreślić, że Ekospalarnia funkcjonuje w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne, które czynią ją bezpieczną dla ludzi i środowiska. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane