Kostrzewa buduje fabrykę pomp ciepła. Powstanie ona na Mazurach.

Polska firma Kostrzewa, będąca liderem produkcji kotłów na pellet, postanowiła postawić na rozwój produkcji innego asortymentu, a mianowicie pomp ciepła. W Giżycku powstanie fabryka pomp ciepła, której docelowy wolumen produkcyjny wyniesie aż 100 tys. sztuk na rok.- informuje JARTOM Real Estate

Polscy producenci inwestują w energetykę odnawialną

Kostrzewa jest liderem w produkcji kotłów na pellet. Inwestycja w nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła pozwoli firmie jeszcze bardziej zwiększyć swoją konkurencyjność i wypełnić oczekiwania konsumentów zainteresowanych energetyką odnawialną. Kostrzewa oferuje już teraz pompę ciepła powietrze-woda. Urządzenie jest energooszczędne, pobiera z powietrza 80 proc. energii, a tylko 20 proc. to energia elektryczna. Pompa ta oferuje moc do 12 kW, pracuje w temperaturze spadającej do minus 25 stopni Celsjusza i może działać w układzie hybrydowym, np. z kotłami na pellet. Ponadto urządzenie to jest bardzo ciche i spełnia wymagania Światowej Organizacji Zdrowia. Konstruktorzy firmy pracują obecnie nad kolejnymi modelami pomp ciepła i rozbudową laboratorium badawczego. Decyzja o budowie fabryki pomp ciepła jest reakcją na transformację energetyczną i zwiększającą się w Polsce popularność alternatywnych źródeł energii.

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli centrum magazynowe lub produkcyjne jest kluczowym obszarem działalności Twojej firmy to wykorzystaj nasze 30 letnie doświadczenie na tym rynku, aby wybrać optymalny nowy obiekt magazynowy lub produkcyjny. Wesprzemy Cię w Twoich planach biznesowych swoim zaangażowaniem, wiedzą i skutecznością.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane