Koreańska firma Yulchon debiutuje na polskim rynku budując tu pierwszy w Europie zakład produkcyjny

Yulchon, koreańska firma specjalizująca się w produkcji rur stalowych, planuje wybudować nowy zakład produkcyjny w Polsce. Będzie to pierwsza fabryka firmy w Europie - do tej pory producent działał tylko w Korei oraz Meksyku. - informuje JARTOM Real Estate

Yulchon wybiera Polskę na miejsce nowej fabryki

Budowa zakładu produkcyjnego na terenie naszego kraju ma pomóc zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku międzynarodowym, a także skrócić łańcuchy dostaw. Zakład będzie produkował rury stalowe ERW, a także oferował usługi ciągnienia rur na zimno. Obiorcami produktów Yulchon jest przede wszystkim przemysł motoryzacyjny oraz producenci części samochodowych i maszyn. Szacuje się, że koszt budowy zakładu wyniesie ponad 100 mln złotych, co świadczy o dużym zaangażowaniu firmy w rozwój i innowacje. Obiekt ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku. Wtedy też ma ruszyć produkcja. Fabryka powstanie na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która już teraz zdominowana jest przez branżę automotive. Budowa zakładu Yulchon przyczyni się do dalszego rozwoju tego sektora w woj. dolnośląskim.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane