Kopalnia Zofiówka inwestuje w nowy skład materiałów wybuchowych na poziomie 900

Kopalnia Zofiówka, należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, oddała do użytku nowy skład materiałów wybuchowych. Zlokalizowany jest on na poziomie 900 kopalni. Ta inwestycja ma kluczowe znaczenie dla gospodarowania środkami strzałowymi w kopalni, gdyż umożliwia ich bezpieczne przechowywanie, składowanie oraz wydawanie. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w Kopalni Zofiówka

Konieczność budowy składu na poziomie 900 była spowodowana potrzebą dostarczania środków strzałowych do rejonów, gdzie planowane są prace udostępniające i przygotowawcze, a także prowadzone jest pogłębianie szybów. Wcześniej magazyn środków strzałowych dla Kopalni Zofiówka również znajdował się pod ziemią, a mianowicie na poziomie 705. Jednak takie jego umiejscowienie znacznie wydłużało transport materiałów do miejsca wykonywania robót strzałowych. Nowy skład, o przystosowanych wyrobiskach i właściwym wyposażeniu, spełnia wymogi Polskiej Normy oraz przepisów obowiązujących w tej dziedzinie. Kluczową rolę w sukcesie tej inwestycji odegrała wzorcowa organizacja prac, zaangażowanie pracowników, ich innowacyjność i wydajność. Nowy skład materiałów wybuchowych obsługiwać będzie zarówno Ruch "Zofiówka" jak i Ruch "Bzie". Najnowsza inwestycja to ważny krok w dalszym rozwoju kopalni i próbie zapewnienia jak największego bezpieczeństwa dla pracowników.

Informacje o JARTOM Real Estate

Różnorodność magazynów i hal produkcyjnych z całej Polski sprawia, że w hale zaopatrują się u nas międzynarodowe koncerny i duże polskie firmy bez względu na rodzaj produktów i wymogi przechowania lub produkcji.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane