Kontrowersje związane z rządową inwestycją w gliwickiej dzielnicy Łabędy. Czy planowana budowa ogromnej fabryki akumulatorów dojdzie do skutku?

2021-08-06
Kontrowersje związane z rządową inwestycją w gliwickiej dzielnicy Łabędy. Czy planowana budowa ogromnej fabryki akumulatorów dojdzie do skutku?

Rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu intensywnie przygotowuje się do budowy nowoczesnej fabryki akumulatorów do samochodów elektrycznych, która ma posiadać imponującą powierzchnię. Do przedstawicieli miasta wybranego na teren realizacji inwestycji wystąpiono już z wnioskiem o dokonanie zmian w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego, co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców – informuje JARTOM Real Estate.

Planowana budowa zakładu produkcyjnego źródłem kontrowersji

Aby przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane, grunty musiałyby zostać przeznaczone pod zabudowę przemysłową. Lokalizacja pod budowę zakładu produkcyjnego została wybrana nieprzypadkowo, gdyż nieopodal znajdują się magazyny gliwickiej strefy ekonomicznej, co mogłoby usprawnić wiele procesów logistycznych. Całość terenów o które wnioskuje Agencja Rozwoju Przemysłu posiada powierzchnię sięgającą 191 hektarów. Władze miasta nie ukrywają, że takie ich zagospodarowanie im odpowiada i wpisuje się w strategię biznesowego rozwoju. Jednocześnie uspokajają, że przewidziano ochronę znajdującej się nieopodal zabudowy jednorodzinnej oraz terenów zielonych. Tego rodzaju tłumaczenia nie przekonują jednak mieszkańców, którzy wyrażają otwarty sprzeciw wobec budowy. Czas pokaże, czy inwestycja dojdzie do skutku. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate specjalizuje się w projektach trudnych, wymagających cierpliwości, wiedzy i zaangażowania. O rynku magazynowym wiemy wszystko lub prawie wszystko. Stworzymy dla Ciebie indywidualną, skuteczną strategię działania.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU