Kontrowersje wokół budowy zakładu przetwarzającego odpady w Radomiu

4Green Energy planuje budowę zakładu zajmującego się przetwarzaniem odpadów na wosk poliolefinowy oraz wysokokaloryczną mieszankę stosowaną jako paliwo alternatywne. Obiekt przerabiałby tekstylia, opony oraz pozostałości farb drukarskich, jednak realizacja tej inwestycji spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców i radnych Radomia – informuje JARTOM Real Estate.

Lokalizację gruntów pod budowę fabryki wybrano nieprzypadkowo

Przedstawiciele firmy deklarują, że lokalizacja została starannie przemyślana i pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych. Materiał, który byłby przetwarzany w zakładzie, jest składowany w okolicy. Nie trzeba byłoby więc tracić czasu i środków na transport. Mieszkańcy Radomia obawiają się, że należąca do 4Green Energy nieruchomość będzie generowała hałas i nieprzyjemny zapach, a także negatywnie wpływała na środowisko i zdrowie. Radni rozumieją ich punkt widzenia, jednak szereg instytucji, takich jak Wody Polskie, czy sanepid, wydał już pozytywne opinie dotyczące budowy. Czy dojdzie ona do skutku? Czas pokaże.

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane