Koncerny motoryzacyjne przenoszą produkcję do Europy. To efekt pandemii i zerwanych łańcuchów dostaw.

Zaskakujący efekt pandemii. Przyspieszyła ona decyzję koncernów motoryzacyjnych o przenoszeniu produkcji podzespołów do samochodów do Europy. - informuje JARTOM Real Estate

Przeniesienie produkcji podzespołów do Europy

Pandemia koronawirusa i zerwane z jej powodu łańcuchy dostaw mają ogromny wpływ na sytuację gospodarczą na całym świecie oraz przyszłe decyzje inwestycyjne przedsiębiorstw. Jednym z długofalowych skutków pandemii jest to, że koncerny motoryzacyjne postanowiły przenieść produkcję do Europy. Być może część produkcji zostanie przeniesiona do Polski. Skala tego zjawiska zależeć będzie od klimatu inwestycyjnego w naszym kraju. Nowe inwestycje w Polsce przyczyniłyby się do wzrostu gospodarczego, a także uchroniły nasz kraj przed widmem bezrobocia.
Do podjęcia decyzji o wycofaniu produkcji z Azji koncerny były zmuszone przez trudności związane z opóźnieniami dostaw podzespołów do produkcji samochodów. Odbiło się to niekorzystnie na terminach dostawach samochodów na rynek. Giganci rynku motoryzacyjnego stwierdzili, że konieczne będzie ulokowanie produkcji poszczególnych podzespołów bliżej fabryk produktu finalnego. Ulokowanie produkcji w Europie wpłynie pozytywnie na terminowość dostaw oraz pozwoli na efektywniejszą produkcję, bez niepotrzebnych i kosztownych przestojów.

Informacje o JARTOM Real Estate

Działamy  w JARTOM Real Estate na terenie całego kraju. Główne ośrodki magazynowe to Warszawa, Łódź, Śląsk i Poznań. Magazyny położone są przy głównych arteriach komunikacyjnych, trasach szybkiego ruchu i przy autostradach.


JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane