Komplikacje związane z gruntem pod budowę fabryki Izery utrudniają realizację inwestycji

2021-03-24
Komplikacje związane z gruntem pod budowę fabryki Izery utrudniają realizację inwestycji

Wątpliwości dotyczące działki przeznaczonej pod budowę zaawansowanej technologicznie fabryki samochodów elektrycznych komplikują realizację inwestycji. Wybrany teren zlokalizowany w Jaworznie posiada imponującą powierzchnię wynoszącą 118 ha, jednak są to grunty leśne, które wymagają uzyskania pozwolenia na wycinkę – informuje JARTOM Real Estate. 

Czy budowa zakładu produkcyjnego w Jaworznie dojdzie do skutku?

Brak pozwolenia uniemożliwia rozpoczęcie prac budowlanych, a negatywne opinie nadleśnictwa Chrzanów i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach sprawiają, że inwestorzy muszą czekać na zgodę wydaną przez Ministra Środowiska, do którego należeć będzie ostateczna decyzja. Jeśli budowa fabryki dojdzie do skutku, szacuje się, że linie produkcyjne zostaną uruchomione w 2024 roku. Obiekt stworzy 3 000 miejsc pracy, co będzie stanowiło istotny impuls dla lokalnej gospodarki. Ten krok stanie się również pierwszym na drodze do rozwoju tej przyszłościowej gałęzi przemysłu w Polsce. Czy plany się powiodą? Główny inwestor, którym jest ElectroMobility Poland, jest dobrej myśli. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU