Kolejny rekord na rynku sztuki w Polsce

2021-03-28
Kolejny rekord na rynku sztuki w Polsce

Rok 2020 to rekordowy rok na rynku sztuki w Polsce. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się aż 467 aukcji, czyli o 130 więcej niż w roku 2019. Sztuka stała się jedną z najbardziej zyskownych inwestycji, tuż obok giełdy, złota i funduszy Private equity.- informuje JARTOM Real Estate.

Dynamiczny rozwój rynku sztuki w Polsce

O dynamicznym rozwoju rynku sztuki w Polsce świadczy przede wszystkim całkowity obrót, który wyniósł w 2020 roku 380 mln zł, aż o 85 mln zł więcej niż w roku poprzednim. Na aukcjach sprzedano blisko 22 tysiące eksponatów, a najdroższy z nich wylicytowany został za 7,3 mln zł - był to obraz "M22" Wojciecha Fangora. Liderem polskiego rynku sztuki jest obecnie dom aukcyjny DESA Unicum, który może poszczyć się 8 miejscem w rankingu największych domów aukcyjnych Europy, a 13 na świecie. To właśnie ten dom aukcyjny wygenerował połowę wartości obrotu na rynku sztuki zarejestrowaną w 2020 roku. Sztuka to obecnie jedna z najbardziej zyskownych inwestycji, tuż za giełdą, złotem i funduszami Private equity.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate otrzymasz pełen pakiet usług na zamówienie, w zakresie najmu, zakupu lub budowy hal. W szczególności specjalizujemy się w halach magazynowych i produkcyjnych. Tu czekają na Ciebie potencjalne oszczędności, które uzyskasz dzięki naszemu doświadczeniu i naszym relacjom w świecie magazynowym.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU