Kolejne firmy chcą budować swoje fabryki na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jakich inwestycji można się spodziewać?

2021-10-11
Kolejne firmy chcą budować swoje fabryki na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jakich inwestycji można się spodziewać?

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna cieszy się zainteresowaniem, które rośnie w imponującym tempie. Coraz więcej przedsiębiorstw pragnie wybudować na jej terenie swoje obiekty, a tylko w tym roku chęć zainwestowania zadeklarowały 24 firmy, które przeznaczą na ten cel 581,5 mln złotych i utworzą 123 nowe stanowiska pracy – informuje JARTOM Real Estate. 

Budowa zakładów produkcyjnych impulsem dla lokalnej gospodarki

Potwierdzono już wsparcie dla firmy Aimlimitless, która na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wybuduje fabrykę specjalizującą się w wytwarzaniu urządzeń peryferyjnych i kontrolerów do gier wideo. Współpracę nawiązano również z przedsiębiorstwem Serwistal, które zainwestuje 52 miliony złotych w rozbudowę fabryki w Ełku. Perspektywa skorzystania ze zwolnienia z podatku jest na tyle atrakcyjna, że skutecznie przyciąga kolejne marki, które wybierają tę lokalizację na rozwijanie swoich biznesów. Korzyści są tu obopólne, bowiem to wiele zalet dla lokalnej gospodarki i rynku pracy. Analizując liczbę decyzji wydawanych przez SSSE na przestrzeni kilku ostatnich lat można dostrzec zauważalną tendencję wzrostową. To optymistyczna wizja. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU