Kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Koszalina. Powstanie tam warta 201 mln zł spalarnia śmieci.

Właśnie podpisano umowę dotyczącą budowy nowej spalarni śmieci w Koszalinie. To kluczowa inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego miasta.- informuje JARTOM Real Estate

Budowa nowej spalarni odpadów

Nowa spalarnia śmieci ma być gotowa już w 2026 roku. Inwestycja ta ma przynieść duże oszczędności dla budżetu miasta, a także zagwarantować jego bezpieczeństwo i niezależność energetyczną. Przedsięwzięcie otrzyma dotację oraz pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowa spalarnia odpadów powstanie w strefie ekonomicznej w Koszalinie i docelowo będzie w stanie ograniczyć masę składowanych odpadów aż o 20 tys. ton rocznie. Wygeneruje to ogromne oszczędności dla budżetu miasta. Wyliczono, że koszt przetworzenia odpadów będzie aż o 20% mniejszy niż koszt ich odbioru przez firmę zewnętrzną. Odpady spalane w obiekcie mają wysoką wartość energetyczną, więc wytworzona przez spalarnię energia zabezpieczy potrzeby Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie.

Informacje o JARTOM Real Estate

Transakcja zakupu lub wynajmu hali magazynowej, czy produkcyjnej jest bardzo skomplikowana i wymaga uzgodnienia dziesiątek, a może i setek spraw. Każda duża nieruchomość jest specyficzna. W JARTOM Real Estate opracowujemy indywidualny plan zakupu lub wynajmu dla każdego Klienta.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane