Jartom - architektura industrialna przyjazna człowiekowi

Kończy się era budynków wyglądających jak układy scalone zamontowane na płycie głównej komputera. Dyskwalifikują je nowe wymagania inwestorów, którzy nie akceptują już niespójnych ze strukturą krajobrazu, prostopadłościennych budynków. Współczesne obiekty komercyjne stają się wizytówkami firm. – zauważa Tomasz Branecki, prezes Agencji Jartom (www.jartom.pl).

W nieruchomościach liczy się projekt
Jak oceniają eksperci Jartom, już niemalże 40% nowych projektów architektonicznych można zaliczyć do grona spełniających wysokie standardy estetyczne. Zarówno architekci, jak i deweloperzy coraz więcej czasu poświęcają na etap projektowania budynku przemysłowego oraz jego elementów wykończeniowych.












Szybko rosną oczekiwania klientów w zakresie wyglądu nieruchomości. Zwiększa się również ilość biur projektowych, w których architekci nie boją się eksperymentów z kolorystyką, łączeniem różnych materiałów oraz bryłą budynku. – twierdzi Tomasz Branecki, prezes Agencji Jartom.

Hala dziełem sztuki
Obecnie, walory estetyczne nieruchomości komercyjnych odgrywają coraz większą rolę. Przedsiębiorcy zauważają, że warto inwestować w budynki przemysłowe, ponieważ zadbane, nowoczesne i niebanalne w formie obiekty magazynowe lub produkcyjne stanowią wizytówkę firmy. Atrakcyjny budynek, ciekawie wkomponowany w krajobraz świetnie prezentuje się także w katalogu każdej firmy.

Rosnące znaczenie estetyki w budownictwie przemysłowym
Oczekiwania potencjalnych najemców oraz kupców wykraczają poza znalezienie nieruchomości charakteryzującej się tylko funkcjonalnością, niską stawką czynszu, czy dogodnym dojazdem. Uboga kolorystyka, prostota rozwiązań architektonicznych i monotonia jednakowych blaszanych konstrukcji odchodzi powoli do lamusa – zauważa Tomasz Branecki z Jartom, firmy od wielu lat współpracującej z projektantami nieruchomości komercyjnych. Coraz więcej przedsiębiorców, poszukujących hali produkcyjnej lub magazynowej nie chce być najemcą lub właścicielem podobnego do innych budynków obiektu w kształcie prostopadłościanu. Klienci firm deweloperskich zaczynają przykładać coraz większą wagę nie tylko do tego jak wyglądają biura, ale również hale produkcyjne.

Następuje zmiana koncepcji architektonicznych
Jeszcze pięć lat temu niewielu inwestorów szukających biura projektowego zastanawiało się nad estetyczną stroną obiektu. Wygląd budynku o przeznaczeniu czysto utylitarnym był postrzegany jako kwestia całkowicie drugorzędna. Wśród zamówień dominowały konstrukcje w kształcie pudełek. Największą popularnością cieszyły się obiekty wzniesione na planie prostokąta. Wszystkie hale były do siebie podobne, ponieważ projektanci skupiali się tylko na funkcjonalności obiektów.



Agencja Jartom,


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie



* pola oznaczone gwiazdką są wymagane