Jak zmiany w transporcie morskim wpływają na rynek magazynów i magazynowania?

2021-11-17
Jak zmiany w transporcie morskim wpływają na rynek magazynów i magazynowania?

Transport morski stanowi niezwykle istotne ogniwo globalnej gospodarki. Nic więc dziwnego, że wszelkie zmiany, które w nim zachodzą, znajdują swoje odzwierciedlenie także na rynku magazynów – informuje JARTOM Real Estate.

Transport morski ściśle związany z rynkiem magazynowania

Pandemia koronawirusa w negatywny sposób odbiła się niemalże na każdym rodzaju transportu. Nawet ten odbywający się drogą morską, który stanowi ponad 80% przewozów światowych, nie był w stanie się przed tym uchronić. W związku z licznymi restrykcjami oraz niepewną sytuacją w poszczególnych państwach wiele dostaw zostało zamrożonych, statki pozostały w portach, a magazyny pękały w szwach wypełnione towarami, które nie wyruszyły w drogę do swoich nabywców. Wszystko zmieniło się diametralnie, gdy rozkwitł handel internetowy i ponownie wzrosło zapotrzebowanie na dostawy. Asortyment zniknął z magazynów, usprawniono wiele procesów logistycznych, a na statkach zaczęło brakować wolnego miejsca na kontenery. Nietrudno zauważyć wzajemnych zależności występujących między transportem morskim i rynkiem magazynowania. Jak kształtują się prognozy na przyszłość? W styczniu bieżącego roku odnotowano rekordowe ceny najmu czarterowanych statków towarowych, a przedsiębiorcy wyciągnęli wnioski z sytuacji epidemiologicznej. Pozostaje więc obserwować dalszy rozwój wypadków. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.JARTOM Real Estate ,Już 18 października 2022 odbędzie się III Konferencja JARTOM - Magazyny, Hale produkcyjne Logistyka

Chcesz zostać Prelegentem, Wystawcą, Partnerem lub Sponsorem Konferencji skontaktuj się z Moniką Stanik
 
 Zobacz dane kontaktowe do Moniki>>    
Monika Stanik 


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU