Jak zmiany w transporcie morskim wpływają na rynek magazynów i magazynowania?

Transport morski stanowi niezwykle istotne ogniwo globalnej gospodarki. Nic więc dziwnego, że wszelkie zmiany, które w nim zachodzą, znajdują swoje odzwierciedlenie także na rynku magazynów – informuje JARTOM Real Estate.

Transport morski ściśle związany z rynkiem magazynowania

Pandemia koronawirusa w negatywny sposób odbiła się niemalże na każdym rodzaju transportu. Nawet ten odbywający się drogą morską, który stanowi ponad 80% przewozów światowych, nie był w stanie się przed tym uchronić. W związku z licznymi restrykcjami oraz niepewną sytuacją w poszczególnych państwach wiele dostaw zostało zamrożonych, statki pozostały w portach, a magazyny pękały w szwach wypełnione towarami, które nie wyruszyły w drogę do swoich nabywców. Wszystko zmieniło się diametralnie, gdy rozkwitł handel internetowy i ponownie wzrosło zapotrzebowanie na dostawy. Asortyment zniknął z magazynów, usprawniono wiele procesów logistycznych, a na statkach zaczęło brakować wolnego miejsca na kontenery. Nietrudno zauważyć wzajemnych zależności występujących między transportem morskim i rynkiem magazynowania. Jak kształtują się prognozy na przyszłość? W styczniu bieżącego roku odnotowano rekordowe ceny najmu czarterowanych statków towarowych, a przedsiębiorcy wyciągnęli wnioski z sytuacji epidemiologicznej. Pozostaje więc obserwować dalszy rozwój wypadków. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane