Inwestycje w innowacje. W Polsce powstanie megafabryka baterii i hub-ów energii

2022-01-10
Inwestycje w innowacje. W Polsce powstanie megafabryka baterii i hub-ów energii

Świetna wiadomość dla polskiej gospodarki. Konsorcjum UBESS, lider produkcji nowoczesnych ładowarek do samochodów i magazynów energii, wybuduje pierwszą w Europie fabrykę w Polsce. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 1 mld zł. - informuje JARTOM Real Estate

Inwestycja w innowacyjne technologie

Konsorcjum UBESS zdecydowało, ze to właśnie w Polsce powstanie pierwszy w Europie zakład produkcyjny firmy. To świetna wiadomość z punktu widzenia krajowej gospodarki, a także rozwoju nowoczesnych, proekologicznych technologii. Lider produkcji hubów energetycznych i baterii wybrał Polskę na miejsce nowej inwestycji ze względu na specyficzne uwarunkowania geopolityczne oraz chęć dalszej dystrybucji produktów na obszarze UE. Zakład powstanie w ciągu roku, a jego budowa pochłonie aż miliard złotych. W fabryce produkowane będą nowoczesne baterie LTO o pojemności 1 GW rocznie oraz magazyny energii o pojemności znacznie przekraczającej 1 GW rocznie. Partnerem inwestycji w Polsce jest giełdowa spółka Invista S.A., która zgodnie z umową będzie wyłącznym dystrybutorem urządzeń.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.

JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU